11.2.2019 - Tour do Newmarketu proběhla

V termínu od 30.1. do 3.2.2019 se 62 členů ČSCHPMDK ale i dalších zájemců z ČR i SR zúčastnilo akce pod hlavičkou Českého svazu chovatelů plnokrevníka a majitelů dostihových koní (ČSCHPMDK) v anglickém Newmarketu.  Během tří dnů se podařilo navštívit sedm hřebčínů, prostory historického Jockey clubu, dražbu spojenou se Stallion parade (předvedení zejména nových plemeníků), nově otevřené dostihové muzeum a tréninkové a dostihové dráhy v Newmarketu. 

 Z hřebčínů jsme navštívili všechny nejvýznamnější v okolí. Jsou to Darley, Juddmonte Farms, Cheveley Park Stud, Lanwades Stud, Nunnery Stud (Shadwell), National Stud a Newsells Park Stud. K vidění tak byli např. plemeníci jako Frankel, Kingman, Dansili (ve výběhu, kde tráví důchod), Oasis Dream, Sir Percy, Sea The Moon, Iffraaj, Dubawi, New Approach, Pivotal, Mukhadram, Muhaarar, Golden Horn, Nathaniel, Poet´s Word nebo Cracksman.

 O cestu byl opět velký zájem a naše skupina byla rozhodně největší, která se v Newmarketu nacházela, a tak budila pozornost nejen dalších účastníků, ale i médií. Velký zájem o poznávací tour do zahraničí jen potvrdil zájem o chov anglického plnokrevníka a dostihový sport ve střední Evropě a věřím, že tato cesta, byla pro většinu účastníků inspirativní a přinesla řadu zajímavých podnětů pro jejich práci. Cesty se účastnili jak aktivní účastníci dostihového provozu jako majitelé, trenéři, funkcionáři, chovatelé, tak i fanoušci dostihů a chovu anglického plnokrevníka.

 Na závěr bych chtěl poděkovat anglické asociaci chovatelů (TBA) a GBRI (Great British racing International), společnosti Tattersalls a všem hřebčínům za vstřícnost a pomoc při organizaci a všem kolegům za pomoc při organizaci tour.

Odkaz na fotky od pana Jarolímka: http://nacelnik88.rajce.idnes.cz/

Ing.Tomáš Janda

Sekretář ČSCHPMDK

0 ks,
Košík
0 ks,