15.1.2018 – Tour po Irských hřebčínech proběhla úspěšně

V termínu od 11.1.2018 do 14.1.2018 se 39 členů ČSCHPMDK ale i dalších zájemců z ČR i SR zúčastnilo Tour po Irských hřebčínech pod hlavičkou ČSCHPMDK. Dny otevřených dveří pořádali irské hřebčíny ve spolupráci s ITM. Během 4 dní se podařilo navštívit 10 hřebčínů a dostihový den.        

 V pátek to byli večerní dostihy v Dundalku na all-weather povrchu. Závodiště v Dundalku bylo otevřeno před několika lety a je ideální pro večerní dostihy a to i v zimě. Tribuna je prosklená a divákům i v zimním období nabízí veškerý komfort. Po skončení dostihů v devět hodin ještě následují dostihy chrtů a poté diskotéka až do téměř ranních hodin.

 Z hřebčínů jsme navštívili všechny nejvýznamnější jako Coolmore stud, Aga Khan stud, Irish National stud, Ballylinch stud, Darley stud nebo Rathbarry stud. Z hřebců to byli např. Galileo, Australia, Camelot, Rock Of Gibraltar, Acclamation, Sea The Stars, Lope De Vega, Shirocco, Skolohkov, Churchill, Gleneagles, Carravaggio, Beat Hollow, New Bay, Westerner, Fastnet Rock, Highland Reel, No Nay Never, Harzand, Robin Des Champs, Getaway, Milan, Pour Moi, Walk In The Park nebo Invincible Spirit. Nejvyšší připouštěcí poplatek má jistě Galileo, který je ale Privat, takže nejvyšší oficiální poplatek má Sea The Stars 135 000 euro. Za 120 000 euro letos připouští Invincible Spirit. Viděli jsme ale i hřebce s připouštěcími poplatky okolo 1000 euro.

 Skupina z Česka a Slovenska byla největší, která se dní otevřených dveří na zeleném ostrově účastnila, a tak budila pozornost nejen dalších účastníků, ale i médií. Opětovný velký zájem o cestu do Irska podle mě potvrdil zájem o chov anglického plnokrevníka a dostihový sport ve střední Evropě a věřím, že tato cesta, byla pro většinu účastníků inspirativní a přinesla řadu zajímavých podnětů pro jejich práci. Cesty se účastnili jak aktivní účastníci jako majitelé, trenéři, funkcionáři, chovatelé, tak i fanoušci dostihů a chovu anglického plnokrevníka. Mrzí mě snad jen poměrně nízká účast profesionálních chovatelů, pro které by takovéto zájezdy měli být především. Na závěr bych chtěl poděkovat ITM a irským hřebčínům za uspořádání dní otevřených dveří a všem kolegům za pomoc při organizaci tour.

Odkaz na fotky od pana Jarolímka: http://nacelnik88.rajce.idnes.cz/

Ing.Tomáš Janda

Sekretář ČSCHPMDK

0 ks,
Košík
0 ks,