27.1.2017 - Tour po francouzských hřebčínech splnilo očekávání

Členové ČSCHPMDK ale i další zájemci se vydali o víkendu 21. - 22.1.2017 do Francie, kde se konaly dny otevřených dveří v cca třiceti normandských hřebčínech. Na cestu se vydaly tři desítky tuzemských zájemců, kteří si mohli prohlédnout dvanáct špičkových hřebčínů a mnoho plemenných hřebců působících ve Francii.

Navštívili jsme 12 hřebčínů během víkendu a v pátek ještě tréninkové centrum a závodiště v Chantilly, kde se koná např. francouzské Derby. Mezi dvanáctkou navštívených hřebčínů byli Haras de Bonneval (Aga Khan studs - Sinndar, Siyouni,), Haras d'Etreham (Saint des Saints, Elusive City, Wootton Basset, Kamsin), Haras du Logis (Slickly, Rio de la Plata, Manduro, Authorized,), Haras du Quesnay (Fuisse, Youmzain, Motivator), Haras de Montaigu (Martaline, Prince of Gibraltar), Haras de Bouguetot (Shaala, Planteur, Olympic Glory), Haras de la Cauvinière (Le Havre, Rajsaman) nebo Haras de Grandcamp (Dabirisim, Evasive, Tin Horse).

O cestu bylo opět mnoho zájemců, ale bohužel více než deset účastníků odpadlo na poslední chvíli kvůli nemoci. Více než třicet účastníků další poznávací tour do zahraničí určitě potvrdil zájem o chov anglického plnokrevníka a dostihový sport ve střední Evropě a věřím, že tato cesta, byla pro většinu účastníků inspirativní a přinesla řadu zajímavých podnětů pro jejich práci. Na závěr bych chtěl poděkovat FRBC a všem dalším spoluorganizátorům La Route Des Etalons 2017 a všem hřebčínům za vstřícnost a pomoc při organizaci a všem kolegům za pomoc při organizaci tour.

Odkaz na fotky pana Jarolímka: http://nacelnik88.rajce.idnes.cz/

Ing.Tomáš Janda - sekretář ČSCHPMDK

0 ks,
Košík
0 ks,