9.2.2016 - Tour do Newmarketu proběhla

Minulý týden v termínu od 3.2. do 5.2.2016 se zúčastnila skupina 32 lidí akce pod hlavičkou Českého svazu chovatelů plnokrevníka a majitelů dostihových koní (ČSCHPMDK) v anglickém Newmarketu.  Během dvou dnů se podařilo navštívit 5 hřebčínů, prostory historického Jockey clubu, dražbu spojenou se Stallion parade (předvedení zejména nových plemeníků) a tréninkové dráhy v Newmarketu. 

 Z hřebčínů jsme navštívili všechny nejvýznamnější v okolí kromě National Stud, který byl uzavřen pro návštěvníky z důvodu karantény, když u jedné klisny byl zjištěn herpes virus. Navštívili jsme tedy Darley, Juddmonte Farms, Cheveley Park Stud, Lanwades Stud a Nunnery Stud (Shadwell). K vidění tak byli např. plemeníci jako Frankel, Kingman, Dansili, Oasis Dream, Sir Percy, Sea The Moon, Dubawi, New Approach, Pivotal, Lethal Force, Dutch Art, Mukhadram, Muhaarar, Exceed and Excel nebo Golden Horn.

O cestu byl opět velký zájem, a jelikož byla letos kapacita pevně stanovena, tak na později přihlášené již bohužel nezbylo místo. Přednostní právo účasti měli členové svazu. Opětovný velký zájem o poznávací tour do zahraničí jen potvrdil zájem o chov anglického plnokrevníka a dostihový sport ve střední Evropě a věřím, že tato cesta, byla pro většinu účastníků inspirativní a přinesla řadu zajímavých podnětů pro jejich práci. Na závěr bych chtěl poděkovat anglické asociaci chovatelů (TBA) a GBRI (Great British racing International), společnosti Tattersalls a všem hřebčínům za vstřícnost a pomoc při organizaci a všem kolegům za pomoc při organizaci tour.

Ing.Tomáš Janda

Sekretář ČSCHPMDK

0 ks,
Košík
0 ks,