Tour do Newmarketu 2023 proběhla

V termínu od 1.2.2023 do 5.2.2023 se 45 členů ČSCHPMDK ale i dalších zájemců z ČR i SR zúčastnilo akce pod hlavičkou Českého svazu chovatelů plnokrevníka a majitelů dostihových koní (ČSCHPMDK) v anglickém Newmarketu. Během čtyř dnů se podařilo navštívit sedm hřebčínů, prostory historického Jockey clubu, dražbu společnosti Tattersalls spojenou se Stallion parade (předvedení zejména nových plemeníků), nové dostihové muzeum a tréninkové a dostihové dráhy v Newmarketu. 

 Z hřebčínů jsme navštívili všechny nejvýznamnější v okolí. Jsou to Darley, Juddmonte Farms, Cheveley Park Stud, Lanwades Stud, Shadwell, National Stud a Newsells Park Stud. K vidění tak byli např. plemeníci jako Frankel, Kingman, Oasis Dream, Sir Percy, Sea The Moon, Dubawi, Nathaniel, Cracksman, Stradivarius, Study of Man nebo Tasleet. Jako bonus jsme na Lanwades Stud viděli vítězku Arc Alpinistu, která si užila velké pozornosti naší skupiny.

 O cestu byl opět velký zájem, takže naše skupina byla největší, která se v Newmarketu nacházela. Budila tedy pozornost nejen dalších účastníků, ale i médií. Velký zájem o poznávací tour do zahraničí jen potvrdil zájem o chov anglického plnokrevníka a dostihový sport ve střední Evropě a věřím, že tato cesta, byla pro většinu účastníků inspirativní a přinesla řadu zajímavých podnětů pro jejich práci. Cesty se účastnili jak aktivní účastníci dostihového provozu jako majitelé, trenéři, funkcionáři, chovatelé, tak i fanoušci dostihů a chovu anglického plnokrevníka.

 Na závěr bych chtěl poděkovat anglické asociaci chovatelů (TBA) a GBRI (Great British racing International), společnosti Tattersalls a všem hřebčínům za vstřícnost a pomoc při organizaci a všem kolegům za pomoc při organizaci tour.

 

Ing.Tomáš Janda

Sekretář ČSCHPMDK

0 ks,
Košík
0 ks,